شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

F5

 

 

 

شرکت F5 Networks (F5 LABS) فعالیت خود را در سال 1996 در سیاتل آمریکا با تمرکز بر روی بهینه ­سازی سرویس­ ها و شبکه­ های مبتنی بر تحویل سرویس با کیفیت بالا (ADN – Application Delivery Networking) آغاز نموده است. نقاط اصلی تمرکز محصولات شرکت F5، بر روی مواردی مانند تحویل سرویس (Service Delivery)، امنیت سرویس (Service Security)، کارایی سرویس (Service Performance)، و قابلیت دسترس­ پذیری سرویس (Service Availability) در حوزه WEB Application می­باشد.

نخستین فعالیت این شرکت در حوزه راه­کارهای توزیع عادلانه و بهینه ترافیک (Load-balancing) بوده است، ولی در حال حاضر محصولات این شرکت در سایر حوزه  ­ها شامل تسریع ­بخشی ارائه سرویس (Acceleration)، امنیت برنامه ­های کاربردی (Application Security) و پیشگیری از حملات DDoS نیز ارائه می­شوند. شعار اصلی شرکت F5، “ارائه سرویس بصورت امن و با کارایی بسیار بالا” است. بطورکلی محصولات و راه­کارهای شرکت F5 برای طیف وسیعی از مشتریان در مراکز داده­ای و تحت سرویس ­های ابری (Cloud-based) قابل استفاده است.

در حال حاضر شرکت F5 به عنوان مالک برخی از شرکت­ های مهم و کلیدی در حوزه IT شامل Acopia Networks، LineRate Systems، Versafe، Defense.Net، CloudWeaver، NGINX و Shape Security نیز می­باشد.

محصولات و راه­کارهای شرکت F5 شامل طیف وسیعی از نیازمندی ­های حوزه IT (زیرساخت، شبکه و امنیت) است. این راه­کارها براحتی بر روی انواع پلتفرم ­ها شامل نسخه مجازی، تجهیزات سخت­افزاری، و سرویس­های مبتنی بر Cloud در دسترس می­باشند. در ادامه به معرفی راه­کارهای متداول F5 جهت پیاده ­سازی در سناریوهای مختلف اشاره خواهد شد.

 

 

راهکارهای متداول f5 جهت پیاده سازی در سناریو های مختلف :

 

 

 راهکار مبتنی بر F5 BIG-IP

راهکار مبتنی بر F5 Network Viprion

راهکار مبتنی بر VE (Virtual Edition) F5

راهکار مبتنی بر F5 Big IP Cloud Edition

راهکار مبتنی بر SilverLine