شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

Cisco routers

Cisco routers


 
روترهای سیسکو (Cisco Routers)
سیسکو (Cisco) که یکی از پرآوازه‌ترین کمپانی‌های تولیدکننده تجهیزات شبکه محسوب می‌گردد، با تولید روترهای سیسکو (Cisco Routers)شروع به کار نمود. این کمپانی در گام‌های بعدی موفق شد این تجهیزات را کامل کند و به مرور روترهای چندکاره و multiprotocol بسازد و به‌این ترتیب در مسیریابی (Routing) تحولی عظیم ایجاد نماید.
در سازمان‌ها و محیط‌های کسب و کار از روترها به شکل‌های مختلفی استفاده می‌شود و امکان برقراری ارتباط بین سازمان‌ها و شعب ادارات و دفاتر به کمک آن‌ها و از طریق پروتکل‌های روتینگ فراهم می‌گردد.
لازم است که در سطح‌های گوناگون شبکه مسیریابی صورت بگیرد اما این‌که این روترها با چه قدرتی به کار گرفته می‌شوند، کاملا به نوع کاری که از آنها خواسته شده است، بستگی دارد درنتیجه روترها نیز همانند تجهیزات دیگر سیسکو (Cisco) از جمله سوئیچ‌ها در انواع مدل‌ها طراحی، تولید و عرضه شده‌اند.
پس به طور کلی، سوئیچ‌ها در ارتباط داخلی یک شبکه نقش اساسی را ایفا می‌کنند ، و این در حالی است که برای ارتباط بین شبکه‌های گوناگون، روترها اصلی‌ترین نقش را برعهده دارند و شبکه اینترنت به عنوان یک شبکه از ارتباط بین شبکه‌های گوناگون نیز، توسط روترها برقرار است.
وظیفه روترها در ارتباط بین شبکه‌های مختلف، مسیریابی است و ترافیک دیتا را در میان شبکه‌ها جابه‌جا می‌کند و به مقصد تحویل می‌دهد. روترهای سیسکو (Cisco Routers) نیز همانند سوئیچ‌ها جز اولین انتخاب‌ها برای کاربران محسوب می‌شود.