شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

Fortigate

شرکت فورتی نت  Fortinetدر سال2002 به دنیای امنیت معرفی گردید ،شرکت فورتی نت نام این تجهیز امنیتی منحصر بفرد را فورتی گیت FortiGate نهاد که در واقع میتوان ازآن به عنوان سیستم یکپارچه مدیریت تهدیدات استفاده نمود.

در گذشته تجهیزات امنیتی که در لایه های مختلف شبکه استفاده می گردید به صورت Standalone وجود داشت و باعث این می شد که نظارت و بررسی تجهیزات علاوه بر هزینه بسیار بالا همواره با مشکلاتی همچون عدم مدیریت صحیح ،نداشتن نظارت کافی بر عملکرد تجهیزات ، سازمان ها را با مخاطراتی مواجه نمایند،بدین سبب با استفاده از تجهیز امنیتی فورتی گیت میتوان از مدیریت یکپارچه همراه با نظارت بر فعالیت شبکه را تحت کنترل قرار دهند.

از ویژگیهای منحصر بفرد تجهیزات شرکت فورتی نت Fortinet استفاده از تراشه سخت افزاری ASIC می باشد و با استفاده از سیستم عامل انحصاری فورتی نت به نام FortiOS توانسته است تجهیزات بسیار قدرتمند همراه با کارایی مثال زدنی را به ارمغان آورد.

قابلیتهای UTM فورتی گیت FortiGate:

f fortigate 
 • Firewall, VPN, and Traffic Shaping
 • Intrusion Prevention )IPS(
 • Antivirus/Antispyware/Antimalware
 • Integrated Wireless Controller
 • Antispam
 • VoIP Support
 • Layer 2/3 routing
 • Application Control
 • IPv6 Support
 • Web Filtering
 • WAN Optimization & Web Caching

قابلیت آنتی ویروس فورتی گیت FortiGate

AV gate 

-آنتی ویروس فورتی گیت FortiGate قابلیت شناسایی موارد ذیل را دارد:

Virus

Worm

Spyware

– فورتی گیت  قادر است بصورت Real time ترافیک های ورودی و خروجی را اسکن نماید.

-کاهش کدهای مخربی که توسط کلاینت ها ایجاد می گردد از طریق آنتی ویروس فورتی گیت امکان پذیر است.

-عملکرد شناسایی ویروس ها بوسیله فورتی گیت  براساس ساختار Signiature Base می باشد واز طریق FortiGourd بروزرسانی میشود.

– فورتی گیت باتوجه به استفاده از تراشه سخت افزاری FortiAsic عملکرد قابل توجهی در شناسایی بلادرنگ ویروس ها انجام می دهد.

DLP gate


ویژگی DLP فورتی گیت FortiGate

-قابلیت های DLP)Data Leak Prevention )فورتی گیت FortiGate

-ویژگی مثال زدنی DLP فورتی گیت باعث جلوگیری از نشر اطلاعات مهم و حساس شما می گردد:

-با انجام تنظیمات DLP قادر خواهید بود از انتقال فایل های مهم سازمان توسط کاربران جلوگیری نمایید ،این فایل ها می تواند دارای

-فرمت های رایج باشند از جمله PDF ،عکس هایی دارای پسوندهای مختلف و…

-این امکان وجود دارد براساس تعریفهای مدنظر و براساس سیاست های سازمان بسته های خروجی با پالیسی های انجام شده بررسی گردد و پالیسی برروی ترافیک عبوری میتواند سه حالت Block،Log only،Archive باشد.

-به عنوان مثال تمامی موارد امنیتی کلاینت های سازمان با پالیسی های مختلف رعایت گردیده است و تنها راه انتقال اطلاعات ازطریق سرویس ایمیل می باشد و بخشنامه مهم سازمان شما به هیج وجه نباید در اختیار دیگران باشد این فایل دارای فرمت PDF وحجم 600K می باشد،حال با فعال سازی DLP بدین صورت که اگر کاربری فایلی را که بیش از 500 K حجم داشت و قصد انتقال آن فایل را داشت جلوگیری نموده و گزارش کاربر مورد نظر را براساس IP مشخص می نماید.

تجهیزات فورتی گیت Fortigate میتواند امنیت پیشرفته ای را دربرابر تهدیدات و حملات شبکه ای و مخاطراتی که در استفاده از برنامه های کاربردی رخ میدهد به نحو بسیارمطلوبی انجام دهد.

از دیگرنکات حائزاهمیت فورتی گیت بروزرسانی مستقیم از شرکت FortiGuard می باشد که همواره فورتی گیت را در مقابل حملات و تهدیدات جدید آماده می نماید.

قابلیت ها و ویژگیهای منحصر بفرد فورتی گیت سبب شده است در چند سال اخیر به عنوان محبوب ترین UTM طبق گزارشات مجله معتبر گارتنر معرفی گردد.

 
ha fg

دسترس پذیری و  افزونگی به وسیله فورتی گیت FortiGate

امروزه بسیاری از کسب و کارها که به نوعی سرویسی را ارائه می دهند نیازمند دارا بودن شرایط پایدار در ارائه سرویس مورد نظر می باشند ،حساسیت برقراری سرویس هایی که ارائه میگردد به قدری بالا می باشد که حتی در مواردی که دچار اختلال گردد علاوه بر خسارات مالی می تواند خسارات جبران ناپذیر جانی را در پی داشته باشد.
هدف از High Availability یا HA بدین جهت است که همواره جریان ترافیک شبکه بصورت پایدار برقرار باشد و در صورت به وجود آمدن هرنوع مشکلی برای تجهیزات همچنان ارتباط برقرار باشد و شبکه مختل نگردد.تجهیزاتی  که در شبکه  نقش امنیتی را ایفا میکنند می بایست  از قابلیت HA  پشتیبانی نمایند تا در صورت به وجود آمدن هرگونه اختلالی ،ترافیک شبکه همچنان بدون هیچ گونه موردی و با رعایت موارد امنیتی به کار خود ادامه دهد.
تجهیزات فورتی نت Fortinet هم قابلیت HA (دسترس پذیری) را به دو صورت Active-Active  و Active-Passive دارا می باشند.