شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

SAN Storage چیست؟

SAN استوریج

استوریج

استوریج

SAN استوریج HPیک شبکه با سرعت بالا می‌باشد که از تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات که آنها نیز به نوبه خود به سرورهای HP سخت‌افزاری یا مجازی متصل شده‌اند تشکیل شده است.

فروش استوریج
قیمت  استوریج

ساختار ذخیره‌سازی اطلاعات در این نوع شبکه‌ها به صورت Block Level می‌باشد که همین موضوع باعث می‌شود که نرم‌افزارهای کاربردی که بر روی سرورهای  HP شبکه وجود دارند، به‌راحتی بتوانند از طریق شبکه به اطلاعات موجود در SANاچ پی دسترسی پیدا کنند..

سن استوریج HPبرای انجام دادن فرآیندهای بکاپ‌گیری و پیاده‌سازی‌Disaster Recovery ها بسیار بسیار کارآمد هستند. در یک SANاچ پی شما می‌توانید به‌راحتی اطلاعاتی را از هارد‌دیسک‌های اچ‌پی یک SAN اچ پی به SAN اچ‌پی دیگر منتقل کنید و در این میان حتی کوچکترین ارتباطی با سرور اچ‌پی اصلی مالک اطلاعات برقرار نکنید ، این یعنی عدم وابستگی اطلاعات به سرورها Hp و چنین قابلیتی‌Backup گیری را به شدت کارا می‌کند.

تصور کنید که می‌خواهید یک Backup از اطلاعات موجود در هارددیسک HP موجود بر روی سن‌HP تهیه کنید. در حالت معمول و بر روی سرورهای HPفیزیکی این عملیات می‌تواند به شدت‌CPU های سرورHP را درگیر کند؛اما در چنین مواقعی اصلاً‌CPU های سرور HPپردازشی را انجام نخواهند داد.

برخی از‌SAN های اچ پی از تکنولوژی‌های شبکه‌ای استفاده می‌کنند که می‌تواند به سن این قابلیت را بدهند که در فواصل طولانی نیز به سرویس دهی خود ادامه دهد ، تکنولوژی Fiber Channelاز این دسته از تکنولوژی‌هاست، شما می توانید دو عدد دیتا سنتر داشته باشید که بر روی هر کدام از آنها دو دستگاه سن استوریج HPداشته باشید و این دستگاه سن استوریج اچ‌پیاز طریق لینک های فیبر نوری اطلاعات را با همدیگر ریپلیکیت کنند و در نتیجه شما می توانید Backup های خود را در محل‌های بسیار دورتر از محل اصلی قرار‌گیری اطلاعات قرار دهید.

با راه اندازی SAN storageاچ‌پی، احتیاجی به استخدام نیروی مازاد نیست. و از همه بهتر اینکه با وجود SANاچ پی شما می‌توانید سرورهای اچ‌پی خود را از طریق هارد‌دیسک های SANاچ‌پی بوت کنید و این باعث کاهش زمان بوت یک سیستم و از طرفی سهولت در جایگزینی سرورها خواهد شد.

 

از محبوب ترین دسته بندی های San Storage می توان به دو مورد ذیل اشاره نمود :

 

ذخیره ساز SAN و NAS

 

 

HPE SAN Switch 8-24