شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

روشن‌شدن خودکار ماشین‌های مجازی در ESXi

روشن‌شدن خودکار ماشین‌های مجازی در ESXi

 

 

خاموش شدن ماشین فیزیکی سرورها یکی از مشکلاتی است که برای هر کسب و کاری ممکن است اتفاق بیفتد. با قطع شدن برق تمام مرکزداده (Data Center) و اتصال مجدد آن، زمانی که برق به ماشین فیزیکی که روی ESXi قرار دارد برسد، ماشین فیزیکی به صورت اتوماتیک روشن می‌شود. ماشین فیزیکی به راحتی با برگشت برق، شروع به کار می‌کند، اما برای ماشین‌های مجازی روند کار به چه صورتی است؟

روشن شدن ماشین‌های مجازی وظیفه ادمین است و زمانی که ادمین ندارید یا ترجیح می‌دهید که روشن شدن ماشین‌های مجازی بعد از بوت شدن ماشین فیزیکی و بالا آمدن ESXi به صورت خودکار انجام شود، می‌بایست این قابلیت را فعال سازید.

Vmware محصولات سرور خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که از قابلیت خاموش شدن تمامی ماشین‌های مجازی (Virtual Machine) در زمانی که سرور اصلی خاموش می‌شود برخوردار است و همزمان با روشن شدن سرور، VMها نیز همگی روشن خواهند شد. توجه داشته باشید که سرورهای مجازی خود را طوری تنظیم کنید که در زمان قطعی برق یا خاموشی ناگهانی و روشن شدن دوباره، قادر باشند تمامی ماشین‌های مجازی موجود روی خود را روشن نمایند.

در ویدئوی زیر روشن شدن خودکار ماشین مجازی در ESXi، به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

 

فیلم آموزش روشن‌شدن خودکار ماشین‌های مجازی در ESXi 

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

Cloud-computing
مقالات
mona hashemi

فناوری ابری

مفهوم تکنولوژی ابری و رایانش ابری پیشرفت روزافزون تکنولوژی، باعث شده است که فضای ابری به عنوان جایگزینی برای فضای سنتی به خصوص در دهه

ادامه مطلب »