شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

پاور سرور اچ پی

خرید پاور سرور اچ پی

خرید پاور سرور اچ پی

خرید پاور سرور اچ پی

خرید پاور سرور اچ پی

پاور سرور اچ‌ پی (HPE Power Supply Server)
پاور ساپلای که به آن منبع تغذیه نیز گفته می‌شود، دستگاهی است که ولتاژ و جریان متناوب ورودی (AC)را به ولتاژ و جریان مستقیم خروجی موردنیاز قطعات (DC) تبدیل می‌کند و به این‌ترتیب سخت‌افزارهای داخلی سرور (مادربرد، هارد و …) برق موردنیازشان تأمین می‌گردد.تولید پاورسرور توسط کمپانی HP و IBM انجام می‌شود که مادر این مقاله به بررسی و معرفی پاورهای HP می‌پردازیم.
خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی
به منبع تغذیه سرور، Switching power supplies نیز گفته می‌شود. همین فناوری سوئیچینگ است که پاور را قادر می‌سازد ورودی AC را به ولتاژهای پایین‌تر DC تبدیل کند. از ولتاژهای معمول می‌توان ولتاژهای 3.3، 5 که مورد استفاده مدارات دیجیتال قرار می‌گیرد و نیز ولتاژ 12 ولت که برای حرکت موتورهایی از قبیل درایودیسک‌ها و یا خنک‌کننده‌ها، کاربرد دارد، را نام برد. جریان متناوب ورودی در پاور سرورها 110 تا 115، 220 تا 230 ولت و دیگر بازه‌های استاندارد است.خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی
از وات (حاصل ضرب ولتاژ (ولت)  در جریان (آمپر)) به عنوان شاخص مهم پاور یاد می‌شود.
بررسی ولتاژهای مختلف پاور سرور

ولتاژ کاربرد رنگ سیم
5 + ولت مادربردها، مدارها و لوازم جانبی سیستم، پردازنده‌های قدیمی قرمز
12+ ولت موتور هارددیسک زرد و گاهی قرمز
5- و 12- ولت در گذشته در کامپیوترهای قدیمی و امروزه در پاورسرور (جریان در هردو کمتر ار یک آمپر است)
3.3+ ولت پردازنده‌های جدید نارنجی

کاربرد منبع تغذیه سرورهای اچ‌پی
خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی
منبع تغذیه سرور اچ‌پی به‌منظور تأمین انرژی برای تجهیزات سرور اچ‌پی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که تعداد آن می‌تواند یک یا چند عدد باشد. نیاز به پاور با حجم بالا و مصرف زیاد حتی در سرورهایی که کارایی پایینی دارند نیز وجود دارد. این امر اتلاف حرارتی زیادی را به دنبال دارد و موجب افزایش مصرف انرژی دستگاه می‌شود.
در سیستم‌های تیغه‌ای اچ‌پی، شکل استفاده از پاور متفاوت است، به این معنا که یک منبع تغذیه سرور مرکزی برای تمام شاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان نصب اختصاصی این پاور داخل شاسی و یا اتصال به چند شاسی به حالت یک پاور سرور مستقل، وجود دارد. در نتیجه نیاز به پاور حجیم برای به وجود آوردن پایداری، به شدت کاهش می‌یابد.خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی
علاوه بر مورد گفته شده، از آنجایی که استفاده از سیستم‌های تیغه‌ای، هر روز بیش‌تر می‌شود، پاورهای UPS مخصوص این گونه سیستم‌ها  که به نام Blade UPS شناخته می‌شوند، طراحی و عرضه شده‌اند.خرید پاور سرور اچ پی
پاورسرورها با بدنه‌ای مقاوم و محکم و کیفیت ساخت بسیار عالی در وزن و ابعاد گوناگون برای نسل های مختلف سرورهای HP توسط این کمپانی تولید و عرضه شده است. این پاورها از توان مصرفی متنوعی برخوردارند و نصب آن‌ها درون سرور به سهولت انجام می‌شود.خرید پاور سرور اچ پی
لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین عوامل برای بالارفتن کارایی پاور، طراحی آن است . طراحی نامناسب پاور، موجب ناتوانی آن در خارج کردن گرمای تولیدی خود به شیوه مناسب می‌شود که این موضوع مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.  اکثر قطعات سخت‌افزاری از جمله‌ پاورها از ورژن‌بندی برخوردارند که با توجه به ورژن آن، قابلیت‌های آن‌ها تغییر می‌یابد. برای سرورهای نسل‌های مختلف اچ‌پی ، پاورهای گوناگونی توسط کمپانی اچ‌پی معرفی و عرضه شده‌اند که در ادامه تعدادی از آن‌ها در سرورهایG10 تا HPE Proliant G5  را معرفی می‌کنیم.
پاورسرور B21-739252 460 واتی : برای سرور نسل هشتم مدل  DL380p پرولیانت اچ‌پی، پاورسروری معرفی شده است که به کاهش اتلاف انرژی، و نیز هزینه‌های کلی آن کمک می‌کند و در نتیجه رضایت مشتریان را به دنبال داشته است. خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی
پاورسرور B21-865438 800 واتی: این پاورسرور برای سرورهای پرولیانت نسل دهم و پرولیانت سری 300 نسل نهم معرفی شده است که با داشتن کارایی 94 درصدی، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است.
پاورسرور 001-746708 1500 واتی: این پاورسرور با مدل DL580  نسل نهم سازگاری دارد که طراحی آن به گونه‌ای است قرارگیری آن در سرور به سهولت انجام می‌شود و مانع از Downشدن سرور در شرایط باری سنگین می‌شود.
پاورسرور 001-432932 400 واتی: این پاورسرور برای سرور پرولیانت DL320 نسل پنجم طراحی شده است. این پاور که دارای بدنه ای مقاوم و مستحکم است و با وزن 3 کیلوگرم به سهولت درون سرور قرار می‌گیرد.
پاورسرور 101-506822 750 واتی: این پاورسرور با سرورهای پرولیانت نسل ششم، هفتم و هشتم مدل DL380/ML370 سازگار است و با وزن 36.1 کیلوگرم به سهولت درون سرور جای می‌گیرد و به‌صورت Hot-Swap و Tool-Less مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بدیهی است که تعداد پاورسرورهای HP بسیار بیش تر از این است که برای سرورهای نسل های مختلف این کمپانی طراحی و ارائه شده است، در این مقاله فقط به تعداد  کمی از آن‌ها اشاره کردیم.خرید پاور سرور اچ پی
طراحی پاور سرورهای HP به گونه ای است که علاوه بر تأمین قدرت لازم برای سرورهای سوپرمیکرو و سرورهای HP، مانع از ایجاد ولتاژ بیش از جریان و کوتاه‌مدت از طریق مدار حفاظتی تعبیه شده می‌گردد. استانداردهای Plus80 برای تمام پاورسرورها وجود دارد و طراحی پاورها به گونه ای است که بدون وقفه در تمام 24 ساعت قادر به فعالیت هستند.
نکته حائز اهمیت این است که استفاده از پاور PCهای خانگی به عنوان پاور سرور، موجب تحمیل آسیب‌های غیر قابل جبران به سرور می‌گردد.

جهت مشاهده تمامی محصولات پاور سرور به فروشگاه ساپرا مراجعه نمایید

ترکیب پاورهای متفاوت در یک سرور HP
اگر پاورهای گوناگونی را در یک سرور با هم ترکیب کنید، باید بدانید که این کار، محدود و یا غیرفعال شدن خصوصیات پاور از قبیل افزونگی پاور را به دنبال خواهد داشت. در صورتی که بخواهید تمام و کمال از ویژگی‌های یک پاور استفاده کنید، باید به یکسان بودن خروجی‌ و نیز نرخ کارایی همه پاورهای یک سرور توجه داشته باشید.
به‌عنوان مثال ماژول HPE Flexible Slot Battery Bckup که یک پاوربکاپ با قابلیت تأمین 750 وات در مدت زمان یک دقیقه است، با پیکربندی به صورت موازی، قادر است 500 وات فراهم سازد.خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی-خرید پاور سرور اچ پی
هم‌چنین اگر از HPE Extended Ambient Operating Support (ASHRAE A3 and A4) استفاده کنید، هزینه سیستم خنک‌کننده به شدت کاهش می‌یابد. پاورهای 500، 800 و 1400 واتی برای تأمین برق سرور می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
برای راهنمایی، استعلام قیمت و خرید انواع پاورسرور که در سرورهای HPE Proliant مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌توانید با متخصصان ما در ساپراصنعت تماس بگیرید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

Cloud-computing
مقالات
mona hashemi

فناوری ابری

مفهوم تکنولوژی ابری و رایانش ابری پیشرفت روزافزون تکنولوژی، باعث شده است که فضای ابری به عنوان جایگزینی برای فضای سنتی به خصوص در دهه

ادامه مطلب »