شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

فروش قطعات سرورهای پرولیانت اچ‌پی (HPE Proliant Servers)

فروش قطعات سرور HP

فروش قطعات سرورهای پرولیانت اچ‌پی (HPE Proliant Servers)

قطعات اورجینال سرور HP به شما کمک میکند که با سرور مشکل نخورید سرور موردنیاز کسب و کاری خود را بشناسید و با پیکربندی درست، به یک سرور کارآمد دست یابید!

از ویژگی های منحصر به فرد قطعات سرورهای HP چه می‌دانید؟!
برای اینکه به بالاترین کارایی و سریع‌ترین سیستم‌های پردازشی دست پیدا کنید، لازم است به قطعات سرور و ترکیب آن با حفظ امنیت، توجه داشته باشید. اگر می‌‌خواهید بدانید چگونه سرور HP مطمئن با کارایی بالا در محیط کسب و کاری خود را بشناسید و با قطعات مناسب سرور HP پیکربندی کنید، با ما همراه باشید.
فروش قطعات سرور HPخرید قطعات سرور HPاستعلام قیمت قطعات سرور HP
برای خرید سرور HP،  ابتدا می‌بایست هدف و برنامه کسب و کاری خود را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید سرور HP مناسب محیط کاری و الزامات کسب و کار خود نمایید. مرحله بعدی، دقت در انتخاب و خرید قطعات سرور HP و پیکربندی این قطعات است. برای انتخاب آگاهانه، لازم است با این قطعات، و تولیدات جدید کمپانی HP آشنایی کلی داشته باشید، تا بهترین خرید را انجام دهید. از آنجایی که این احتمال وجود دارد، شناخت و تجربه شما کافی نباشد، جای نگرانی نیست، مشاوران و کارشناسان مجرب ساپراصنعت، آماده همراهی شما برای انتخاب و خرید قطعات سرور HP هستند.
بدیهی است که خرید قطعات سرور HP تنها، آغاز راه است و شما می‌بایست خدماتی همچون نصب و راه‌اندازی سرور، نگهداری و پشتیبانی پس از فروش نیز دریافت کنید. هنگام خرید سرور و قطعات آن، به این موارد دقت کنید.
فروش قطعات سرور HP

معرفی و فروش قطعات سرور HP

فروش قطعات سرور HPخرید قطعات سرور HP استعلام قیمت قطعات سرور HP

 • RAM Server (حافظه و رم سرور)

RAM (Random Access Memory)، دستیابی تصادفی به حافظه است. از آنجایی که رم‌سرور دارای  قابلیت read/write است، دیتا و اطلاعات برنامه ابتدا به صورت موقت روی رم قرار می‌گیرد، تا به سرعت قابل دسترسی باشند که در سرور اجرا شود. با توجه به اینکه در بعضی مواقع کاربران شبکه چند برنامه سنگین را به طور همزمان اجرا می‌کنند و اینکه رم سرور بیش‌ترین اثرگذاری را روی سرعت پردازش دارد، بنابراین می‌توان گفت که حافظه مهم‌ترین انتخاب شما برای دستیابی به بالاترین کارایی در برنامه‌های کاربردی است. رم‌سرورها دارای قابلیت ECC بررسی و تصحیح خطا هستند.
فروش قطعات سرور HP

 • CPU (پردازنده سرور)

سرورهای نسل های اخیر اچ‌پی ، از پردازنده‌های اینتل‌زئون استفاده می‌کنند که دارای راندمان و کارایی بالا، دمای کمتر، پایداری بیش‌تر هستند. این پردازنده‌ها در سرور و راه‌اندازی مراکز داده بسیار کاربردی‌اند. اگر بخواهیم دو سرور با پردازنده متفاوت را در شرایط یکسان مقایسه کنیم، خواهیم دید که سروری که از پردازنده Intel Xeon استفاده می‌کند، به دلیل بهره‌مندی از فناوری‌های موجود در این سری از پردازنده‌ها، بسیار کمتر هنگ می‌کند.
   فروش قطعات سرور HP
علاوه بر آنچه در بالا گفته شد، پردازنده‌های اینتل‌زئون مزیت‌های دیگری نیز دارند:

 • قابلیت پشتیبانی از حدود 768 گیگ از حافظه‌ی رم
 • قابلیت پشتیبانی از تعداد بیش‌تری اسلات حافظه
 • قابلیت پشتیبانی چندبرابری از حافظه کش
 • برخورداری از فناوری حافظه ECC (Error Correcting Code Memory)، به معنای کد تصحیح خطا در پردازش حافظه است.

علاوه بر پردازنده‌های زئون ساخت شرکت اینتل، پردازنده‌های opteron که توسط کمپانی AMD تولید می‌شود، نیز در سرورها مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما باید بدانید که پردازنده‌های سری زئون تولیدی کمپانی Intel به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های مختلف،‌ از محبوبیت بیش‌تری برخوردارند و بیش‌تر سرورها از آن استفاده می‌کنند.
       فروش قطعات سرور HP

 • HARD Disk Drive (هارد دیسک سرور)

داده‌ها و اطلاعات درون شبکه به تمامی، داخل یک حافظه که درون سرور قرار دارد، نگهداری می‌گردد، به این حافظه درون سروری، هاردسرور گفته می‌شود. نسبت به هاردهای معمولی که در سیستم‌های خانگی استفاده می‌شود، هارددیسک درون سرور، دارای توان و سرعت بالاتری است. ویژگی مهم هارددیسک سرور از سایر هاردها، میزان سرعت چرخش آن و نوع رابط که می‌تواند از نوع SATA، SAS  و SCSI باشد، است. با افزایش سرعت چرخش دیسک، سرعت عملیات read/write اطلاعات نیز افزایش خواهد داشت. هاردسرورها برخلاف رم یک حافظه دائمی محسوب می‌شوند و میزان اطلاعات قابل ذخیره روی سرور، بستگی مستقیم به میزان ظرفیت هارددیسک درون سرور، خواهد داشت.
             فروش قطعات سرور HP
SAS: ابعاد کوچکتر از SCSI، اما سرعت یکسان با آن دارد. فناوری SAS که از SCSI جدیدتر است ، نسبت به آن، کارایی بالاتری نیز دارد و به‌عنوان هاردسرور استفاده می‌شود.
        فروش قطعات سرور HP

 • Network Adapter (کارت شبکه)

کارت شبکه، یک قطعه سخت‌افزاری است که در داخل سرور ، وظیفه اتصال سرور به یک شبکه سیستمی را بر عهده دارد. در حقیقت، انتقال اطلاعات مابین کامپیوترهای درون شبکه، نیاز به یک رابط دارد که به آن کارت شبکه گفته می‌شود. این قطعه سخت‌افزاری با نصب روی مادربرد، بسته‌های اطلاعاتی کامپیوتر مبدأ را به شبکه تحویل می‌دهد و در مقصد نیز، کارت شبکه درون کامپیوتر مقصد این بسته را پس از بازگشایی، برای کامپیوتر قابل فهم می‌سازد. بنابراین وظیفه کارت شبکه به طور کلی ، ایجاد ارتباط بین کامپیوتر و شبکه، تبدیل داده و در نهایت ایجاد یک آدرس منحصر به فرد و واحد به صورت سخت‌افزاری است. ارتباط کامپیوتر با محیط شبکه می‌تواند از طریق کابل‌های مسی و یا فیبر نوری، برقرار گردد. این قطعه در ابعاد گوناگون، با پشتیبانی از استانداردها، با سرعت‌های مختلفی، اطلاعات را انتقال می‌دهد.
       فروش قطعات سرور HP

 • PowerSupply (منبع تغذیه)

وظیفه منبع تغذیه، تبدیل جریان الکتریکی ورودی به ولتاژ و جریان درست برای بارگذاری است. در حقیقت پاورساپلای سرور، وظیفه تبدیل جریان AC به جریان DC را بر عهده دارد و به‌این ترتیب برق سخت‌افزارهای داخلی سرور از جمله هارد و مادربرد را فراهم می‌سازد. پاورساپلای سرور HP، در ابعاد و وزن‌های مختلف، هرکدام، از قابلیت سازگاری با سرورهای خاصی، برخوردارند. این پاورها با توان مختلف، در فرکانس‌های معمولاً بین 50 تا 60 هرتز، ولتاژهای ورودی را به ولتاژ مناسب خروجی تبدیل می‌کنند. بدیهی است میزان این ولتاژها بستگی به نوع و مدل پاور خواهد داشت. کارایی پاورساپلای سرور HP از 94 تا 96 درصد خواهد بود.
       فروش قطعات سرور HP

 • Raid Controller (ریدکنترلر)

RAID (Redundant Array of Inexpensive Disks) وظیفه اتحاد چند هارددیسک و ایجاد یک واحد منطقی از آن‌ها را بر عهده دارد. کنترلر، در حقیقت RAID سخت‌افزاری است، به همین دلیل  RAID Controller نامیده می‌شود. RAID Controller هم چنین می‌تواند حافظه کش (Cache Memory) ارائه دهد. محل قرارگیری ریدکنترلرها، درون سرور یا به‌صورت Onboard و یا نصب روی اسلات‌های توسعه PCI است. RAID سطوح مختلفی دارد که هر سطحی از آن، کارایی و امنیت اطلاعات خاص خود را برای ما فراهم می‌سازد. بدیهی است که RAID سخت‌افزاری از سرعت و پایداری بیش‌تری نسبت به مدل نرم‌افزاری آن برخوردار است.
            فروش قطعات سرور HP
مزایای RAID Controller:

 • تبدیل داده به بلوک و ذخیره هر بلوک در هارد جداگانه
 • افزایش کارایی سیستم عملیات ورودی/خروجی با تقسیم بار ترافیک بین چند کانال چندگانه
 • افزایش سرعت با قابلیت کنترل ترافیک از طریق کنترلرهای مختلف
 • طراحی ساده و عدم وجود مدار محاسبه Parity
 • عدم نیاز به محاسبه بیت توازن و کنترل خطا و در نتیجه افزایش سرعت

        فروش قطعات سرور HP

 • FAN Server (فن‌سرور)

فن‌ها در سرور نقش خنک‌کننده را ایفا می‌کنند و هوای گرم داخل سرور را به یک سینک گرما هدایت می‌کنند و به این‌ترتیب یک جزء خاص را خنک می‌سازند. درصورتی که انتقال گرما به بیرون از پاور، توسط فن، بهتر انجام شود، منبع تغذیه دارای عمر بیش‌تری خواهد بود. فن‌های سرور دارای ابعاد استاندارد هستند و به کمک کانکتورهای فن که دارای 3 یا 4 پین هستند، عمل می‌کنند. بهترین شیوه برای هدایت گرمای داخلی به بیرون ، قرارگیری یک یا دو فن در ابعاد 8 سانتی‌متری مقابل هم، که دارای قابلیت کنترل میزان حرارت درونی پاور باشند، است.
فروش قطعات سرور HPخرید قطعات سرور HP – استعلام قیمت قطعات سرور HP
ساپراصنعت با کمک کارشناسان مجرب، شما را در شناسایی قطعات سرور HP و پیکربندی آن در سرور HP یاری می‌رساند. این پایان همراهی ما در کنار شما نیست. کارشناسان فنی و آموزش ما، در تمامی مراحل نصب، راه‌اندازی، نگهداری، تعمیر سرور HP، پشتیبانی و آموزش همراه شما خواهند بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

Cloud-computing
مقالات
mona hashemi

فناوری ابری

مفهوم تکنولوژی ابری و رایانش ابری پیشرفت روزافزون تکنولوژی، باعث شده است که فضای ابری به عنوان جایگزینی برای فضای سنتی به خصوص در دهه

ادامه مطلب »